Spotkanie etnograficzne „Dzieci Świata”

22 lutego odbyło się w naszej szkole spotkanie etnograficzne, zatytułowane „Dzieci Świata”. Gościliśmy parę podróżników Annę i Robba Maciąg, którzy opowiedzieli o odległych krajach azjatyckich: o Afganistanie, Laosie, Iranie, o Chinach, Nepalu i o górach Pamiru.

Ale czy tak odległych? Czy naprawdę całkiem różnych?

Ania i Robb spróbowali przełamać stereotypy zakorzenione w naszych europejskich głowach i przede wszystkim pokazać życie rówieśników naszych uczniów. Ich szkołę oraz ich codzienną ciężką pracę. Ich domy i ich radości. A na koniec zaprowadzili nas do kilkuletnich mnichów tybetańskich.

 

Jeśli ktoś z uczestników spotkań w naszej szkole jest zainteresowany ciekawymi miejscami na świecie i czuje niedosyt po piątkowym spotkaniu, odsyłamy na stronę http://www.ku-sloncu.org/

Zapraszamy do galerii.