Gminny Konkurs Języka Angielskiego

We wtorek, 23 kwietnia 2013 odbył się w naszej szkole Gminny Konkurs Języka Angielskiego. Już po raz kolejny zaprosiliśmy uczniów z okolicznych szkół i kolejny raz frekwencja była naprawdę wysoka.

Do zmagań zgłosiły się polickie szkoły numer 1, 2 i 3 oraz Tanowo, Pilchowo i Trzebież. Miło nam było gościć naszą panią wice-dyrektor, Marię Głogowska, nauczycieli zaprzyjaźnionych szkół, jak również panią Jolantę Ziółkowską, polickiego doradcę metodycznego nauczycieli języka angielskiego.

Warto w tym miejscu wspomnieć, iż przygotowaniom do konkursu towarzyszyły eliminacje wewnątrzszkolne. W wielu sytuacjach minimalne różnice punktów decydowały o przejściu do kolejnego etapu. Dzieci zaprezentowały wysoki poziom umiejętności, zatem wszystkim startującym należą się wielkie gratulacje!

Rywalizację, już tydzień wcześniej, rozpoczął test indywidualny, w którym dzieci walczyły o tytuł najlepszego czwarto-, piąto- i szóstoklasisty. Po kilkudniowej przerwie przyszła kolej na rywalizację drużynową.

Wszystkie szkoły do ostatniego zadania dzielnie walczyły o punkty, by wreszcie zakończyć wysiłki w następującej kolejności:

MIEJSCE I SZKOŁA PODSTAWOWA NR 3
MIEJSCE II SZKOŁA PODSTAWOWA W PILCHOWIE
MIEJSCE III SZKOŁA PODSTAWOWA W TRZEBIEŻY,
MIEJSCE IV SZKOŁA PODSTAWOWA NR 8,
MIEJSCE V SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2
MIEJSCE VI SZKOŁA PODSTAWOWA W TANOWIE,
MIEJSCE VII SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1, chociaż należy tu nadmienić, iż drużyna przyjechała w mocno osłabionym składzie i nie złożyła oręża do końca rywalizacji!

W rywalizacji indywidualnej najlepsi okazali się następujący uczniowie:

KLASY 4
1.AGATA SAŁAPA SP 8 93 PKT
2. FRANCISZEK ŁUCZAK SP 1 83
3. JAKUB KWINTA SP 8 79
KLASY 5
1. JAKUB MALICKI SP TANOWO 81 PKT
2. MIŁOSZ MAGLEWICZ SP PILCHOWO 80
2. NICOLA MAZURKIEWICZ SP 8 80
3. MARTA ZAGÓRSKA-KRÓL SP 8 74
KLASY 6
1. JULIA DEMBEK SP 8 96 PKT
2. ALEKSANDER ŁUCZAK SP 3 89
2. JULIA SAŁDAN SP 8 89
3. ALEKSANDRA PAŹ SP 2 87

Wszystkim dzieciom serdecznie gratulujemy wiedzy, a fundatorom nagród – Wydawnictwu Oxford University Press oraz Gminie Police – składamy serdeczne podziękowania za wsparcie naszego konkursu.
Konkurs wspólnie zorganizowali nauczyciele naszej szkoły, Ewa Jędruch-Dembek, Halina Kamińska, Małgorzata Miłoszewska, Beata Obuchowska, Małgorzata Szarejko i Magdalena Nakonieczna.

Szczególne uznanie należy się jednak paniom Beacie i Ewie, ponieważ to one właśnie przygotowały grupę teatralną uczniów naszej szkoły, prezentując wszystkim gościom angielską wersję Kota w Butach. To już nie pierwszy raz, kiedy bajka zaprezentowana przez rówieśników łagodzi stres oczekiwania na wyniki konkursu.

Do zobaczenia za rok!

Zapraszamy do galerii.