Wiosenny turniej matematyczny

5 kwietnia 2013 r. odbył się „Wiosenny turniej matematyczny”. W zabawie wzięli udział uczniowie wszystkich klas szóstych.

Konkurs składał się z dwóch części. Pierwsza z nich, to „1 z 7”, czyli indywidualne zmagania przedstawicieli klas. Uczniowie odpowiedzieli na 80 pytań o różnej skali trudności. Największą wiedzą, refleksem i opanowaniem emocji wykazała się Agata Pawełkiewicz z klasy 6e. Drugie miejsce zajęła Julia Sałdan z 6f, a trzecie Julia Dembek z 6c.

Druga część turnieju, to konkurs zadaniowy dla całych klas i ich wychowawców. Uczniowie rozwiązywali krzyżówki matematyczne, szukali matematycznych skojarzeń, a ich wychowawcy musieli wykazać się znajomością przysłów, w których występowały liczby. Z tymi zadaniami najlepiej poradziły sobie aż trzy klasy: 6b, 6c i 6e.

Po zakończeniu matematycznych zmagań, uczniowie otrzymali dyplomy, nagrody i słodycze, które ufundowało Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe.