Szkolna majówka

Od pewnego czasu w języku polskim krótką wycieczkę połączoną z zabawą, poznawaniem świata i spożywaniem jedzenia nazywa się piknikiem. A przecież w naszym języku istnieje inna, całkowicie polska i piękna nazwa takiej wyprawy – MAJÓWKA.

Uczniowie klasy 1e wraz ze swoją wychowawczynią postanowili zatem osobiście doświadczyć znaczenia tego słowa i wybrali się na majówkę w okolice szkoły. Oglądali piękne i zadbane działki ogrodnicze, poznawali, dotykali, wąchali i obserwowali kwitnące krzewy i kwiaty. Widziały sadzonki młodych warzyw. Miały sposobność rozmowy z działkowiczami na temat prac koniecznych w ogródkach wiosną: kopanie, wyrównywanie ziemi, nawożenie, siew i sadzenie, podlewanie roślin. Słuchali śpiewu słowików i obserwowali motyle, bąki, mrówki i dżdżownice. Spoczęli na chwilę, aby zjeść przyniesione ze sobą smakołyki. Ruszyli ścieżką do lasu, gdzie w wielkim skupieniu wsłuchiwali się w odgłosy natury. W końcu zmęczeni położyli się na łące i…… Nie, nie zasnęli :). Wrócili do swojej sali lekcyjnej, aby w kręgu podzielić się wrażeniami z majówki.

Zapraszamy do galerii.