Bardzo ciekawa wycieczka

7 czerwca uczniowie klas:1g i 1h /z filii/ byli na bardzo ciekawej wycieczce. Zaopatrzeni w paszporty lub dowody wybrali się do Niemiec.

W niewielkiej odległości od granicy znajduje się Torgelov, a tam skansen- zrekonstruowana osada dawnych Słowian. To bardzo ciekawe miejsce, które przybliża nam życie w dawnych czasach. Dzieci uczestniczyły w warsztatach, a także płynęły zrekonstruowanym statkiem. Bawiły się przedmiotami, które służyły do zabawy dzieciom przed wiekami. Po kilku godzinach zajęć w skansenie dzieci pojechały do ogrodu zoologicznego w Ueckermunde, by rozwijać swoją wiedzę o zwierzętach. Przez cały dzień dzieci bawiły się i rozwijały wiedzę z różnych dziedzin. Wróciły do domów bogatsze o wiele wrażeń i na pewno miały wiele do powiedzenia swoim rodzicom. To była bardzo ciekawa wycieczka.