Pierwsze koty za płoty – 5-latki w szkole

W październiku 2013 r. do naszej szkoły przybyli  niezwykli goście. Większość z nich w przyszłym roku będzie uczniami pierwszych klas. Byli to wychowankowie grupy 5- latków – „Słoneczka” z Przedszkola Publicznego nr 10 w Policach.

Chcąc zapewnić jak najlepszy start  sześciolatkom w 2014 r., dzięki współpracy nauczycielek przedszkola i naszej szkoły, dzieci już rok wcześniej mają okazję zwiedzić szkołę, zobaczyć jak wyglądają klasy, różne pomieszczenia, t.j.: szatnia, gabinet pani pielęgniarki, biblioteka, czytelnia, świetlica, sekretariat.
Tym razem najmłodsi mogli też wejść na zajęcia w klasie 2c. Dzięki uprzejmości wychowawczyni p. Marzenny Janickiej, przedszkolaki mogły poczuć się jak uczniowie, siadając w ławkach, poznając innych uczniów oraz mogli zobaczyć jak wygląda typowy tornister ucznia szkoły podstawowej,  a także co się w nim nosi?

To dopiero pierwsze kroki najmłodszych. Współpraca zaplanowana jest na cały rok szkolny 2013/ 2014, w związku z tym nie raz jeszcze będziemy gościli przedszkolaków w naszej „podstawówce”.

Zapraszamy do galerii.