Święto Niepodległości w szkole

W dniu 8 listopada Szkoła Podstawowa nr 8 w Policach uroczyście uczciła nadchodzące Święto Niepodległości. Uczniowie klasy III a, III b ,III d  pod kierunkiem nauczycieli przygotowali montaż słowno-poetycki o tematyce historycznej, który zaprezentowali społeczności szkolnej.

Przedstawili zarys historyczny walki Polaków o niepodległość, recytowali wiersze, nie zabrakło również pieśni patriotycznych. Zaprezentowany program artystyczny przypomniał ważne wydarzenia historyczne – od utraty wolności przez Polskę w wyniku rozbiorów- po jej odzyskanie 11 listopada 1918 r. Nastrój powagi i wzruszenia był nagrodą dla tych, którzy uczestniczyli w przygotowaniu programu artystycznego, a przede wszystkim potwierdzeniem, że Święto Niepodległości to wydarzenie ważne dla wszystkich Polaków. Wykonano szereg pamiątkowych zdjęć uczestników apelu wraz z nauczycielami, którzy przygotowali uroczystość.
Możemy je obejrzeć w galerii.