W przyjaźni z dzikiem? -podsumowanie projektu

Na koniec listopada przypadło zakończenie projektu pn.  „W przyjaźni z dzikiem?” W ciągu kilku tygodni uczniowie filii oraz najstarsze przedszkolaki z PP10 zgłębiali temat bliski mieszkańcom Polic. Dziki są bowiem bardzo popularnymi w naszych lasach zwierzętami.

Często też goszczą na naszych osiedlach. Warto więc przybliżać wiedzę o tym zwierzęciu, by właściwie postępować i nie szkodzić tym inteligentnym ssakom. Podsumowanie projektu odbyło się w filii, we wczesnych godzinach popołudniowych. Dzieci dzieliły się swoją wiedzą, śpiewały, ćwiczyły i wspólnie wykonywały prace plastyczne. Dla dzieci z przedszkola było to także ciekawe spotkanie ze szkołą. Dwie godziny wspólnej nauki i zabawy było wydarzeniem dla wszystkich uczestników projektu. Wiedza, jaką zdobyły dzieci w trakcie realizacji wspólnego projektu jest niezwykle cenna. Dzieci poprzez różne działania uczą się właściwych zachowań w lesie. Świadomość ekologiczna wzrasta, a na tym nam, nauczycielom zależy szczególnie.

Zapraszamy do galerii.