Wiosenny konkurs matematyczny

18 marca 2014 roku odbył się „Wiosenny turniej matematyczny. W zabawie wzięli udział uczniowie wszystkich klas czwartych.
Konkurs ten składał się z dwóch części. Pierwsza z nich, to „1 z 7”, czyli indywidualne zmagania przedstawicieli klas. Największą wiedzą, refleksem i opanowaniem emocji wykazała się Bogusia Kucharska z klasy 4g. Drugie miejsce zajął Dawid Sporek z klasy 4d, a trzecie Kinga Michalak z klasy 4a.
Druga część turnieju, to konkurs zadaniowy dla całych klas i ich wychowawców. Uczniowie rozwiązywali krzyżówki matematyczne, układali matematyczne rymowanki a ich wychowawcy musieli wykazać się wiedzą przyrodniczo-matematyczną.
Z tymi zadaniami najlepiej poradziły sobie klasy 4c, 4a i 4g. Na początku zabawy ogłoszono konkurs na najlepiej „kibicującą” klasę. Z tego zadania najlepiej wywiązała się klasa 4a.
Po zakończeniu matematycznych zmagań uczniowie otrzymali dyplomy, nagrody i słodycze, które ufundowało Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe.

Zapraszamy do galerii