GRYFIKOWE  DZIECIAKI  NA  START!

Gryfikowe Dzieciaki  już wystartowały i zaczęły poznawać Police i okolice. W piątek  30 września 2016 roku dzieci z klas 2 i 3 wyruszyły na pieszy rajd obrzeżem Puszczy Wkrzańskiej.
Przemieszczały się „Ścieżką rekreacyjno- dydaktyczną” wokół Polic. W ten sposób chcą przygotować się do VII Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Policach GRYFIK, który odbędzie się wiosną 2017 roku. Na rajdzie poznały ciekawą legendę „O kogutach i biegaczach”, z którą wiąże się powstanie granic naszego miasta. Dowiedziały się też skąd pochodzi nazwa Puszczy Wkrzańskiej.  Rajd odbył się w miłej atmosferze, bowiem dopisała pogoda i humory. Koniec pieszej wędrówki zakończył się piknikiem na leśnej polanie. Pod szkołę wszyscy wrócili zadowoleni. Zapraszamy do następnych wycieczek i rajdów oraz do obejrzenia zdjęć!