„Ćwiczyć każdy może”

logo1
Nasza szkoła przystąpiła do akcji „Ćwiczyć każdy może” ogłoszonej przez MEN. Celem akcji jest uatrakcyjnienie zajęć wychowania fizycznego i rozszerzenie oferty zajęć sportowych pozalekcyjnych oraz promowania zdrowego trybu życia. Nauczyciele wychowania fizycznego podjęli się realizacji następujących obszarów:

Obszar nr 1

Lekcja pływania:  „Doskonalenie kraulowych ruchów nóg w obu położeniach”. Lekcję przeprowadzono w dniu  5 marca 2014r.

SCENARIUSZ LEKCJI PŁYWANIA  Zapraszamy do galerii.

Lekcja wychowania fizycznego: „Kształtowanie sprawności fizycznej poprzez ćwiczenia ogólnorozwojowe z wykorzystaniem przyborów nietypowych-plastikowe butelki”. Lekcję przeprowadzono 16 stycznia 2014r.

SCENARIUSZ LEKCJI z butelkami plastikowymi Zapraszamy do galerii

Obszar nr 2

Lekcja wychowania fizycznego: „Ćwiczenia przygotowujące do nauki poruszania się po boisku, przyjmowania postawy siatkarskiej niskiej w formie zabawowej z  wykorzystaniem przyborów nietypowych-ręczników”. Lekcję przeprowadzono 13 lutego 2014r.

SCENARIUSZ LEKCJI z ręcznikami Zapraszamy do galerii

Lekcja tańca: „Nauka podstawowego kroku i figur tańca narodowego – polonez”. Lekcję przeprowadzono 5 lutego 2014r.

SCENARIUSZ LEKCJI nauki tanca narodowego poloneza  Zapraszamy do galerii

Lekcja badmintona: „Wprowadzenie do gry w badmintona – ćwiczenia z balonami i rakietkami”. Lekcję przeprowadzono 19 marca 2014r.

SCENARIUSZ LEKCJI z badmintona Zapraszamy do galerii

Obszar nr 4

I Kongres Nauczycieli Wychowania Fizycznego i Animatorów Sportu

KONGRES nauczycieli wf Zaświadczenie.

Obszar nr 5

1. Noworoczny Turniej Gier i Zabaw Ruchowych o Puchar Burmistrza Polic. (Zapraszamy do  galerii)
  2. Powitanie wiosny na sportowo – nordic walking. W sobotę 22 marca 2014r. odbył się marsz z kijkami. W akcji wzięło udział ponad 40 uczniów z klas IV-VI wraz z nauczycielami. Po krótkiej rozgrzewce ruszyliśmy w trasę. Po marszu na każdego uczestnika czekała gorąca, pożywna grochówka przygotowana przez nasze panie z kuchni. Mimo niesprzyjającej, deszczowej początkowo pogodzie w końcu wyjrzało zza chmur słoneczko, które towarzyszyło nam do końca akcji. Do zobaczenia na kolejnym wyjściu z kijkami w kwietniu! (Zapraszamy do galerii)
  3. Golf.  Uczniowie naszej szkoły uczestniczą w kursie gry w golfa w ramach „Ścieżki olimpijskiej”. W październiku brali udział w drużynowych otwartych mistrzostwach szkół podstawowych W okresie zimowym uczniowie doskonalili swoje umiejętności w hali sportowej. Od 13 marca zajęcia odbywają się już na polu golfowym pod okiem trenera. W zajęciach tych uczestniczą uczniowie klas V.(Zapraszamy do galerii)

1.Gierlinska Magda 2.Śmiałek Natalia 3.Sękowska Agata 4.Michalak Mateusz 5.Gałka Marek 6.Gałka Natalia 7.Krasnodębska Julia 8.Zajdlewicz Gracjan 9.Litwora Laura 10.Murawski Jakub 11. Balcerzak Kacper Badminton

BADMINTON

Zasady gry, nauka i doskonalenie techniki gry.

Od dwóch lat w naszej szkole organizowane są zajęcia gry w badmintona. Zapraszamy do galerii

Obszar nr 8

Wspólne granie z WOŚP na sportowo i rodzinnie.
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
Rywalizacja sportowa pomiędzy drużynami rodziców, uczniów i nauczycieli.

10 stycznia 2014 r. po raz kolejny w naszej szkole zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tradycyjnie juz oprócz loterii, sprzedaży ciasteczek, malowania twarzy, występów wokalno-tanecznych był i akcent sportowej rywalizacji.  W tym roku rozegrano mecze unihokeja pomiędzy drużynami uczniów, nauczycieli i rodziców. Zapraszamy do galerii