WITAMY W BIBLIOTECE

II L    128              244

IIIH   91                141

REGULAMIN BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

Z biblioteki mogą korzystać uczniowie, ich rodzice, nauczyciele i inni pracownicy naszej szkoły.

Każdy czytelnik ma wolny dostęp do półek i sam może wybierać książki, w każdej chwili może zwrócić się o pomoc do nauczyciela bibliotekarza.

Jednorazowo wypożyczyć można dwie książki na trzy tygodnie. Przeczytane książki należy zwrócić do biblioteki, gdyż czekają na nie inni czytelnicy.

Nauczyciele mogą wypożyczać do pracowni komplety książek.

Zbiory wypożyczalni są naszą wspólną własnością. Wypożyczone książki należy chronić przed zniszczeniem i zgubieniem.

Czytelnik, który zgubi lub zniszczy książkę, musi taką samą odkupić lub inną wskazaną przez nauczyciela bibliotekarza.

Wszystkie wypożyczone książki należy zwrócić do wypożyczalni przed końcem roku szkolnego.

PROŚBA DO CZYTELNIKÓW

Drodzy Czytelnicy,

jeśli macie niepotrzebne książki , płyty CD i czasopisma dla dzieci, biblioteka chętnie je przyjmie w celu uzupełnienia zbiorów.

Z B I O R Y

W bibliotece znajduje się 6485 książek. Podstawę księgozbioru stanowi literatura dla klas I – III (lektury, baśnie, wiersze, opowiadania, podania i legendy). W bibliotece udostępniany jest księgozbiór podręczny (encyklopedie, słowniki, atlasy).

Czasopisma w naszej bibliotece:

– „Świerszczyk”, „Mały Artysta”, „Kumpel”, „Biblioteka w Szkole”, „Świetlica w Szkole”, „Nauczycielka Szkoły Podstawowej I-III”.

W NASZEJ BIBLIOTECE

-CZYTAMY CIEKAWE KSIĄŻKI I CZASOPISMA

– ORGANIZUJEMY SPOTKANIA AUTORSKIE

-ODRABIAMY LEKCJE