Konkurs „Jeżyk”

Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny dla klas 1-3 „Jeżyk” ma w tym roku siedemnaste urodziny. Od tylu lat bowiem nauczyciele filii SP8 organizują ortograficzną zabawę dla najmłodszych uczniów. Biorą w nim udział wszyscy uczniowie klas 1-3 naszej gminy oraz uczniowie kilku szkół szczecińskich. Aktualnie uczestniczy w konkursie 17 szkół podstawowych. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymują na przełomie lutego i marca zestawy ćwiczeń ortograficznych, które wystąpią w danej edycji konkursu. W marcu rozpoczynają się zmagania konkursowe na terenie szkół. Nauczyciele otrzymują od organizatorów trzy zestawy zadań, potrzebne do trzech etapów konkursu. Najlepsi uczestnicy konkursu otrzymują zaproszenie na finał konkursu, który odbywa się pod koniec kwietnia w filii SP8 w Policach przy ulicy Przyjaźni 33.  W finale uczestniczy ok. 90 uczniów ze wszystkich biorących udział w konkursie szkół. Jest to kilkugodzinna zabawa ortograficzna, w której nagradzani są wszyscy uczestnicy. Konkurs finansuje Gmina Police.